Најнови статии

МРЕЖА ЛИСТА

Прилепчанецот Петрески сменет од тренер на Пелистер

Тера телевизија Апр 23, 2014 96
Сосема неочекувано Томче Петрески од денес не е повеќе тренер на Пелистер. Младиот прилепски стручњак само 7 меча ја водеше екипата и во… Уште

Словенечка делегација со посредство на Тwinning програмата во посета на Прилеп

10без10 Апр 23, 2014 67
Општина Прилеп денес ја посети словенечка делегација од областа на образовниот процес, а повод за посетата беше имплентацијата на проектот… Уште

Дооел „Годом“ Прилеп и „Уникат градба“ со нови погони во Индустриската зона – Прилеп 1

10без10 Апр 23, 2014 289
Во Индустриската зона – Прилеп 1 започнаа градежните активности за проширување на производствениот процес на реномиранате фирми ДООЕЛ… Уште

Целовечерен годишен концерт на танцовото студио Зодијак од Прилеп

10без10 Апр 22, 2014 175
Танц студиото Зодијак од Прилеп, со целовечерен годишен концерт ќе го одбележи својот петнаесетти роденден на 29 ти април во големата сала… Уште

Шест средношколци од Прилеп ќе го водат проектот на GO GREEN

10без10 Апр 22, 2014 552
Како млада генерација која го диктира понатамошниот опстанок за природата, на ниво на Општина Прилеп, шест средношколци ќе го водат… Уште

Прилепскиот гимназијалец Илија Пајмакоски освои трето место на маратон во Турција

10без10 Апр 22, 2014 767
Илија Пајмакоски ученик во 4-та година во СОУ Гимназија “Мирче Ацев на 20 овој месец во Изник - Р. Турција , освои трето место на… Уште

Аматерскиот театар „Чин 4 Сцена 5" премиерно ќе ја прикаже современата фарса „Фани Мани“ од Реј Куни

10без10 Апр 22, 2014 45
Аматерскиот театар „Чин 4 Сцена 5“ при НУЦК „Марко Цепенков“ - Прилеп во среда 23. 4. 2014 година од 20 часот премиерно ќе ја прикаже… Уште

„Убавицата и ѕверот" на Кристоф Ганс ќе се прикажува во прилепското кино „Мис Стон“

10без10 Апр 22, 2014 71
Една од најубавите и најромантични приказни „Убавицата и ѕверот“ со ѕвездите Леа Сејдох и Винсент Касел, во режија на Кристоф Ганс во… Уште

Нов погон на „ТРИТЕКС“ во Индустриската зона - Прилеп 1

10без10 Апр 22, 2014 274
Уште една успешна компанија се одлучи проширувањето на своите призводствени капацитети да го лоцира во Индустриската зона – Прилеп 1 и со… Уште

Прекугранична соработка на Прилеп со три грчки општини

10без10 Апр 22, 2014 87
Велес, Прилеп и три општини од Грција ќе работат на енергетската ефикасност и заштедата на топлинската енергија. Ова е прв заеднички проект… Уште

Демолиран штаб на ДУИ во прилепско

10без10 Апр 22, 2014 232
емолиран е локалниот штаб на ДУИ во прилепското село Канатларци каде партијата на Али Ахмети за прв пат излегува со пратенички кандидати,… Уште

Морска сол за убавина и здравје

10без10 Апр 21, 2014 57
Морската сол е позната по нејзините карактеристични терапевтски ефекти уште од древни времиња. Уште

Социјален крик

Колумна

Обраќање до нервозниот скопјанец - колумна на Барлакоски…

Во друга прилика би напишал и пригоден вовед на текстов, но…

Sitepopusti.mk

Време за игри?

Empire Bigfarm galaxy Gangster Poker Farmer Cafe Dicso Fashion