Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

22°

Временска прогноза

22° 17°17.07 / Вто
21° 16°18.07 / Сре
23° 16°19.07 / Чет
23° 15°20.07 / Пет
27° 13°21.07 / Саб
31° 17°22.07 / Нед
28° 17°23.07 / Пон

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Со седум медали се закитија џудистите на ЏК Ипон на Меѓународниот турнир „Прилеп опен 2017“ во организација ЏК Пролетер.

Три злата и четири бронзи за ЏК Ипон на „Прилеп опен 2017“  - Ipon na Prilep open 2017 4

Освојувачи на медалите:

  • Ангел Ангелов -73 кадети прво место
  • Сухејб Хајрула -50 кадети трето место
  • Валјон Ајдини -34  помлади пионери трето место
  • Бурак Синани -46 помлади пионери трето место
  • Румејса Фејзула -63 постари пионери прво место
  • Елена Попоска +63 постари пионери трето место
  • Румејса Фејзула +63 постари пионери прво место.

 Задоволни сме од прикажаните борби и од нашите спортисти кои напорно тренираат

- велат од Ипон.

Коментари

Коментари

Реклама