Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

27°

Временска прогноза

27° 14°18.09 / Сре
20° 19.09 / Чет
15° 20.09 / Пет
17° 11°21.09 / Саб
20° 15°22.09 / Нед
23° 14°23.09 / Пон
13° 10°24.09 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

На 25 септември ќе се одржи Меѓународниот џудо турнир „Прилеп опен“ во Прилеп, а во организација на Џудо клубот Пролетер.

Џудо турнирот „Прилеп опен“ по 15 пат на 25 септември - plakat-proleter-prilep

Турнирот кој ќе се одржи по 15 пат ќе биде за возрасните категории У-9, У-11, У-13, У-15 и кадети. Се очекува на турнирот да настапат учесници од повеќе држави од соседството и од нашата држава.

Коментари

Коментари

Реклама