Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

13°

Временска прогноза

13° 12°19.10 / Саб
20° 15°20.10 / Нед
21° 15°21.10 / Пон
20° 14°22.10 / Вто
20° 13°23.10 / Сре
20° 13°24.10 / Чет
19° 12°25.10 / Пет

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Прилепска Победа се соочува со проблеми во играчкиот кадар, откако управата на клубот не успеа да се договори со легендата на овој клуб, Тони Мегленски, како и со Даниел Карчески и со голманот Ванче Манчевски.

Мегленски, Карчески и Манчевски ќе играат без пари во Победа! - Pobeda-slavje-6-615x400

Во новонастанатата ситуација, тројцата фудбалери решија во остатокот од нивната кариера во Прилеп да играат и без плата за овој клуб.

Тони Мегленски - капитен на Победа

Ние како фудбалери на Победа, за доброто на клубот, и за доброто на Прилеп како најфудбалски град во Македонија, решивме да настапуваме без плата за Победа. Управата смета дека нашите барања се преголеми, и ние се одлучивме на ваков потег“.

Тимот од „Марковите кули“ денеска има слободен ден, а утре играчите заминуваат за Банско, каде ќе ги продолжат своите летни подготовки во пресрет на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Коментари

Коментари

Реклама