Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

27°

Временска прогноза

27° 14°18.09 / Сре
20° 19.09 / Чет
15° 20.09 / Пет
17° 11°21.09 / Саб
20° 15°22.09 / Нед
23° 14°23.09 / Пон
13° 10°24.09 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Екипата на СРК МАМЕЦ- Прилеп освои прво место на Државното првенство на Македонија во лов на јадица со пливка.

Прилепски рибари од СРК „Мамец“ освоија пласман на светско првенство во 2017 година - srk mamec ekipa za na svetsko

Екипата во состав: Иван Илијевски, Блаже Николоски, Рубин Николоски и Кирил Груески, го освои првото место по 5 одржани кола (три на Тиквеско Езеро и две на Мавровско Езеро) и стана Државен првак на Македонија за 2016 година, со што стекна право да учествува на Светското клубско првенство во 2017 година.

Покрај тоа членот на СРК-Мамец Иван илијевкси стана Дрзавен првак во поединечна конкуренција, и си обезбеди место во Репрезентацијата на Македонија за учество на Светското првенство во 2017 година.

Забележителен пласман изборија и останатите членови на СРК „Мамец“, кои ќе се натпреваруваат во Супер лигата на Република Македонија, за влез во Репрезентацијата на Македонија.

Коментари

Коментари

Реклама