Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

19°

Временска прогноза

19° 21°19.08 / Пон
28° 20°20.08 / Вто
28° 20°21.08 / Сре
29° 21°22.08 / Чет
30° 23°23.08 / Пет
30° 20°24.08 / Саб
29° 19°25.08 / Нед

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Фудбалерите на Победа се бесни на судиската четворка на мечот со Македонија Ѓ.П. во мечот од 16. коло на ВМФЛ. Мечот заврши без голови, а капитенот на прилепчани Тони Мегленски беше жесток во реакцијата кон судијата Величков.

Мегленски: Ако на некои луѓе во ФФМ им смета Победа, ние да не се натпреваруваме повеќе! - meglenski

Тони Мегленски - фудбалер на ФК „Победа“ - Прилеп

Ако на некои луѓе во ФФМ им смета Победа нека ни кажат да не се натпреваруваме повеќе. Начинот на кој Боби Величков ја делеше правдата на овој меч е срамен“

Победа успеа да освои бод, а Боби Величков од Велес и неговите помошници Андевски и Петковски од Куманово по мечот беа цел на протести на стручниот штаб и фудбалерите на Победа. Според гостите Победа не заслужува третман каков што добива на терените низ нашата земја.

Коментари

Коментари

Реклама