Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

26°

Временска прогноза

26° 13°18.09 / Сре
20° 19.09 / Чет
15° 20.09 / Пет
17° 11°21.09 / Саб
20° 15°22.09 / Нед
23° 14°23.09 / Пон
13° 10°24.09 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Македонската ракометарка останува во Турција. Одличните партии минатата сезона во тимот на Бурса, беа препорака за Сара Стеваноска да добие повеќе понуди.

Прилепската ракометарка Сара Стеваноска потпиша за Ушак - sara st

Таа се одлучи да остане во ТУрција и ќе ја продолжи кариерата во турското првенство, но во новата сезона ќе игра за тимот на Ушак. Стеваноска, која е универзален бек, и може да ги покрие сите три бековски позиции, претходно настапуваше за тимот на Јагодина од Србија, а во Македонија го носеше дресот на Вардар и Жито Прилеп.

Коментари

Коментари

Реклама