Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

27°

Временска прогноза

27° 14°18.09 / Сре
20° 19.09 / Чет
15° 20.09 / Пет
17° 11°21.09 / Саб
20° 15°22.09 / Нед
23° 14°23.09 / Пон
13° 10°24.09 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Челните луѓе на клубот се спогодиле со Петрески тој да седне на клупата, откако пред крајот на сезоната клубот остана без тренер, поради ненадејната смрт на Боро Чурлевски.

Томче Петрески нов тренер на РК Прилеп - tomce

Сезоната ја заврши Ице Соколески, кој и понатаму ќе остане во клубот, како помошник на Петрески. Ова претставува враќање на Петрески во старото јато, затоа што неговата играчка кариера почна во Прилеп. Доаѓа по една сезона во Беса, во Косово, со која ја освои двојната круна.

Претходно кратко го водеше и Пелистер. Прилепчани лани се вратија во Супер лигата и успеаја да се пласираат во плејофот, но таму завршија на последното шесто место, со еден освоен бод. 

Коментари

Коментари

Реклама