Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

20°

Временска прогноза

20° 26°21.07 / Нед
27° 19°22.07 / Пон
24° 17°23.07 / Вто
24° 17°24.07 / Сре
25° 20°25.07 / Чет
27° 20°26.07 / Пет
28° 21°27.07 / Саб

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Тимот на Бурса, каде настапуваат трите македонските интернационалки Сара Стеваноска, Ивана Зафирова и Јасмина Андонова, забележа убедлив пораз од тимот на Кастамону со 49:29 во меч од последното 18.коло од регуларниот дел на турскиот шампионат.

Прилепската ракометарка Сара Стеваноска растури во Бурса - sara1

Сара Стеваноска постигна дури 12 голови, скоро половина од головите на гостинскиот тим. Таа е во одлична форма, па ова би требало да е препорака да се најде на списокот за следните репрезентативни акции.

sport365.mk

Коментари

Коментари

Реклама