Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

27°

Временска прогноза

27° 14°18.09 / Сре
20° 19.09 / Чет
15° 20.09 / Пет
17° 11°21.09 / Саб
20° 15°22.09 / Нед
23° 14°23.09 / Пон
13° 10°24.09 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Оваа сабота со почеток во 19.00 часот ќе се одржи дерби ракометниот натпревар во супер лига мажи помеѓу прво пласираната екипа на ЗОМИМАК од Струмица и второпласираната екипа РК ПРИЛЕП, домаќините кои годинава успешно се вратија во супер лигата.

Оваа сабота во Прилеп:  Ракометно дерби помеѓу РК Прилеп и Зомимак  - rk prilep derbi

Поради големиот интерес овој атрактивен спортски натпревар ќе се одржи во спортската Арена „Сонце“, а нашите ракометари очекуваат да бидат бодрени од голем број на свои поддржувачи и сограѓани на кои им ветуваат дека нема да ги разочараат.

Влезниците за овој спортски спектакл се бесплатни.

Коментари

Коментари

Реклама