Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

11°

Временска прогноза

11° 23.10 / Вто
11° 24.10 / Сре
25.10 / Чет
18° 26.10 / Пет
19° 27.10 / Саб
18° 10°28.10 / Нед
17° 12°29.10 / Пон

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Меѓу приведените за настаните од Собранието на 27 април, е и претседателот на патриотското здружение „Пере Тошев“ од Прилеп, Јане Ченто. 

Прилепчанецот Јане Ченто дел од приведените за настаните во Собранието - jane cento

Јане Ченто, бил приведен вчера утрото, а информацијата ја потврдија и од здружението на нивната Фејсбук фан страна.

Засега не е познато со какви мерки ќе се соочи во Кривичниот суд во Скопје.

Коментари

Коментари

Реклама