Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

33°

Временска прогноза

33° 25°23.08 / Пет
30° 22°24.08 / Саб
30° 19°25.08 / Нед
28° 18°26.08 / Пон
26° 18°27.08 / Вто
25° 20°28.08 / Сре
27° 19°29.08 / Чет

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

СДСМ го комплетира тимот со кој ќе настапи на претстојните локални избори. Откако ги промовираше кандидатите за градоначалници на Скопје и скопските општини, социјалдемократите ги избираат адутите со кои ќе ги освојуваат и другитре поголеми општини во земјава.

Илија Јованоски кандидат на СДСМ за градоначалник на Прилеп - ilija jovanoski

Владејачката партија во Прилеп го кандидира директорот на градската болница Илија Јовановски, кој ја доби довербата да го детронизира Марјан Ристески од ВМРО-ДПМНЕ по три последоветални градоначалнички мандати.

Коментари

Коментари

Реклама