Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

19°

Временска прогноза

19° 21°19.08 / Пон
28° 20°20.08 / Вто
28° 20°21.08 / Сре
29° 21°22.08 / Чет
30° 23°23.08 / Пет
30° 20°24.08 / Саб
29° 19°25.08 / Нед

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Редакцијата на Плусинфо ексклузивно дојде до фотографија на која се гледаат четири лица облечени во црни униформи и беретки, на кои има амблеми со натписот „патриоти“.

Плусинфо: Прва фотографија на македонската паравојска „патриоти“!? - uniformirani beretki direktorot gimnazija
Фото: ПлусИнфо

Лево на фотографијата е директорот на прилепската гимназија Кирил Николоски, кој деновие ги принудуваше гимнзијалците да одат на протестите за одбрана на режимот.

Останатите три лица не ни се познати, како и тоа, дали оваа конкретна група е вооружена или не.

Повеќе на следниот линк.

Коментари

Коментари

Реклама