Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

18.01 / Саб
-0°19.01 / Нед
-2°20.01 / Пон
-1°21.01 / Вто
22.01 / Сре
23.01 / Чет
24.01 / Пет

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Sport Reality својата успешна приказна ја започна пред неполни две години со отворањето на првата продавница во Градскиот Трговски Центар во Скопје, кога за прв пат на потрошувачите им беше претставен концепт прилагоден на урбаните потреби за спортски комфор по „паметна“ цена.

Sport Reality – успешна приказна - sport reality pr 28092018

Селекцијата понудени модели на Nike, Adidas, New Balance, Reebok…ја потврдува филозофијата на компанијата „најдобра цена за најдобар квалитет“. Истовремено оригиналните брендови Cocomo, Slazinger, Athletic, Just to be cool, Navigare и LOTTO им се нудат на потрошувачите ексклузивно во Sport Reality. 

Во следниот период се отворија уште 8 продавници; уште една во Скопје (Веро Џамбо), две во Тетово (на плоштад и во ТЦ Палма Мол), потоа во Велес - до судот, во градската чаршија во  Прилеп, Кочани веднаш до поштата, кај познатиот Чинар во Охрид, и во центарот на Струга во коплексот Рамо 2. По одличниот прием кај потрошувачите, ланецот успешно одговори на нивните барања и ја прошири својата мрежа низ Македонија за релативно кратко време.

Запрашани што го прави Sport Reality различен од останатите спортски продавници и на што се должи успехот, убедувањето на менаџментот е „тоа што секогаш сте сигурни дека купувате по најдобри цени, затоа што покрај добрата цена секогаш има дополнителни акции, промоции и други поволности за нашите потрошувачи, затоа што меѓу внимателно одбраните модели сигурно ќе пронајдете облека или обувки без разлика дали сте спортист, рекреативец или удобноста на спортскиот стил е ваше секојдневие.” 

Сигурно веќе и вие добро ги познавате, и можеме да се сложиме дека навистина е паметен избор за спортски шопинг.

Sport Reality – успешна приказна - sport reality 3S3A9573
Sport Reality – успешна приказна - sport reality 28092018
Sport Reality – успешна приказна - sport reality gtc 3

Коментари

Коментари

Реклама