Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

22°

Временска прогноза

22° 17°17.07 / Вто
21° 16°18.07 / Сре
23° 16°19.07 / Чет
23° 15°20.07 / Пет
27° 13°21.07 / Саб
31° 17°22.07 / Нед
28° 17°23.07 / Пон

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Меѓу приведените за настаните од Собранието на 27 април, е и претседателот на патриотското здружение „Пере Тошев“ од Прилеп, Јане Ченто. 

Прилепчанецот Јане Ченто дел од приведените за настаните во Собранието - jane cento

Јане Ченто, бил приведен вчера утрото, а информацијата ја потврдија и од здружението на нивната Фејсбук фан страна.

Засега не е познато со какви мерки ќе се соочи во Кривичниот суд во Скопје.

Коментари

Коментари

Реклама