Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

23.01 / Сре
-2°24.01 / Чет
-1° -3°25.01 / Пет
-2° -8°26.01 / Саб
-4° -12°27.01 / Нед
-6° -17°28.01 / Пон
-7° -19°29.01 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Прилепска Пиварница ја стартуваше кампањата за Крали Марко со интересна приказна во која се открива кој е „новиот крал“ на кафеаната.

Откријте кој е „новиот крал“ на кафеаната! - krali marko packshot

Уживањето, боемството и целиот кафеански амбиент е надополнет со звуците на македонскиот шлагер „Кога пејам, кога љубам“ во изведба на Диме Поповски за да ни ја долови атмосферата во која шармантниот Сашко Коцев станува „новиот крал’ со свои, нови правила.

Секогаш со нови изненадувања за своите фанови и за сите љубители на кафеаната и доброто друштво, Крали Марко и понатаму е пиво за вистинско уживање! 

На здравје!

Коментари

Коментари

Реклама