Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

17°

Временска прогноза

17° 19°21.05 / Пон
19° 14°22.05 / Вто
20° 14°23.05 / Сре
18° 13°24.05 / Чет
23° 13°25.05 / Пет
23° 13°26.05 / Саб
25° 15°27.05 / Нед

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Едно лице е потешко повредено во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола, кај клучката „Македонија Пат“, во која учествувало и возило марка „шкода јети“, во сопственост на Министерството за внатрешни работи.

Полициско возило „шкода јети“ учествувало во сообраќајка на патот Прилеп-Битола - policija hauba

Сообраќајката се случила вчера во 21.20 часот, откако се судриле „шкодата“ и моторно возило „Пасат“ управувано од 23-годишен кавадарчанец со иницијали Д.А.

Повреденото лице со иницијали Б.Д. и на возраст од 52 години, било сопатник во полициското возило. Со „шкодата“ управувал 49-годишниот Ц.В. од село Десово.

Повредениот Б.Д. бил префрлен во Градската болница Прилеп каде му е пружена лекарска помош, велат од полицијата.

Коментари

Коментари

Реклама