Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

21°

Временска прогноза

21° 10°20.05 / Пон
17° 21.05 / Вто
18° 13°22.05 / Сре
19° 12°23.05 / Чет
16° 10°24.05 / Пет
18° 11°25.05 / Саб
18° 12°26.05 / Нед

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Престедателот на АА, Зиадин Села, одговарајќи на новинарски прашања упати критики за политиката на премиерот Зоран Заев, истакнувајќи дека токму Гостивар е градот кој го демантира Заев кој што вети “едно општество за сите” и “живот за сите граѓани Македонија “.

Села: “заедничкото општество за сите” тука во Гостивар не важи - sela taravari

Села во оваа прилика рече дека тоа не се забележува во Гостивар, напротив, Гостивар продолжува да биде дискриминирани од страна на актуелната власт и се соочува со многубројни политички проблеми.

“Дојдов да го видам градот Гостивар и симболично претставникот на околу 100 илјади жители кои се исклучени од концептот “Едно општество за сите “, а во исто време му пренесувам на премиерот дека реченицата “заедничко општество за сите” тука во Гостивар не важи, бидејќи тука се 100 илјади луѓе кои се изоставени од овој концепт, продолжувајќи да тераат политички инаети заедно со неговиот партнер ДУИ и оставајќи ја општина Гостивар без буџет и без перспектива “, изјави Села.

Тој, исто така, апелираше до советниците на ДУИ и на СДСМ да се надминат себе си, да ги остават политичките инаетења и интересите на граѓаните да ги стават пред партиските интереси.

Коментари

Коментари

Реклама