Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

11°23.10 / Вто
11° 24.10 / Сре
25.10 / Чет
18° 26.10 / Пет
19° 27.10 / Саб
18° 10°28.10 / Нед
17° 12°29.10 / Пон

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Научна расправа на темата “Легализација на канабис, да или не?”, ќе се оддржи во вторник, на Правниот факултет Јустинијан Први во Скопје.

За или против за легализација на марихуаната ќе дебатира и обвинителката Ристоска - marihuana 696x542

На расправата, шестмина панелисти, обвинителката Ленче Ристоска, судијата Владимир Туфегџиќ, професорите Никола Тупанчевски и Александра Деаноска, адвокатот Јанаки Митровски и доктор Драгана Кипријановска ќе ги изнесат своите ставови за легализацијата на канабисот.

Научната расправа е во организација на Здружението за канабис и зелени политики „БИЛКА“- Скопје и Здружението на млади кривичари.

Коментари

Коментари

Реклама