Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

26°

Временска прогноза

26° 18°26.06 / Сре
24° 19°27.06 / Чет
25° 14°28.06 / Пет
20° 13°29.06 / Саб
20° 15°30.06 / Нед
23° 18°01.07 / Пон
27° 20°02.07 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Наместо вчера, денеска со почеток во 19 часот ќе се одржи протестниот марш на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Вечерва протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ, дел од улиците во центарот на Скопје ќе бидат затворени - vmro 696x458

Маршот ќе тргне од седиштетот на партијата, и оди кон Владата каде се очекува повторно на присутните да им се обрати лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

 

Поради овој марш, ќе бидат затворени дел од улиците низ центарот во Скопје.

Коментари

Коментари

Реклама