Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

27°

Временска прогноза

27° 14°18.09 / Сре
20° 19.09 / Чет
15° 20.09 / Пет
17° 11°21.09 / Саб
20° 15°22.09 / Нед
23° 14°23.09 / Пон
13° 10°24.09 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Имавме повеќе неуспешни обиди за интервју со актуелната претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, која го извршува вториот пратенички мандат во Собранието - пишува Призма.

Рангелова: Изолирана партија е партија без иднина - rangelova

Кај неа постојано се наѕираше колебање дали треба или не треба да проговори во јавноста по оставката на поранешниот премиер и лидер на партијата, Никола Груевски, дали треба да зборува отворено за судскиот процес, каде што е една од обвинетите за насилството во Општина Центар, но и за моменталните непрецизни позиции на партијата во однос на референдумот и Договорот од Преспа.

По повеќе разговори, Рангелова се согласи на прашањата да ни одговори писмено, а иако вообичаено е БИРН да ги прави интервјуата на директни средби, во случајов направивме отстапка поради фактот што ретки се пратениците од опозициската партија кои во последниов период се охрабруваат да направат чекор поинаков од мислењето на лидерот, како на пример да гласаат на референдумот на 30 септември, а уште помалку се тие што отворено признаваат дека најголемата опозициска партија се соочува со проблеми во функционирањето.

Целиот текст на следниов линк

Коментари

Коментари

Реклама