Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

17°

Временска прогноза

17° 19°21.05 / Пон
19° 14°22.05 / Вто
20° 14°23.05 / Сре
18° 13°24.05 / Чет
23° 13°25.05 / Пет
23° 13°26.05 / Саб
25° 15°27.05 / Нед

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Првиот фестивал на фотографија во Македонија "Малински Фото Фестивал" по четврт пат ќе се одржи викендов во Куманово. 

 malinski

Свеченото отварање ќе се одржи во просториите на Фото Клуб Куманово - Куманово, со почеток во 19:00 часот.

Во програмата се застапени предавања, самостојни изложби на познати фотографи, клубски изложби, интернационална меѓуклупска изложба, проекции на фотографии од афирмирани фотографи и фото-сафари.

Агендата за фестивалот можете да ја проследите во продолжение на следниов линк

Коментари

Коментари

Реклама