Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

23.01 / Сре
-2°24.01 / Чет
-1° -3°25.01 / Пет
-3° -7°26.01 / Саб
-2° -7°27.01 / Нед
-0° -4°28.01 / Пон
-1°29.01 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Вчера на автопатот Градско-Прилеп, мотоцикл „сузуки“ со бугарски регистарски ознаки, управуван од четиририесет и тригодишниот П.Г. од Бугарија, со сопатникот М.Т. (33), изгубил контрола и излетал од патот.

Двајца Бугари повредени во сообраќајка на автопатот Градско-Прилеп - policiska lenta1 1

Возачот и сопатникот со возило на итната медицинска помош биле пренесени во Градската болница Прилеп.

Кај возачот биле констатирани тешки телесни повреди по што бил префрлен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, а кај совозачот биле констатирани телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа.

Коментари

Коментари

Реклама