Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

23.01 / Сре
-2°24.01 / Чет
-1° -3°25.01 / Пет
-2° -8°26.01 / Саб
-4° -12°27.01 / Нед
-6° -17°28.01 / Пон
-7° -19°29.01 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.Б. (53) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материјали“. 

Кривична за прилепчанец кој неовластено поседувал пушка и муниција - policiska lenta stop

На 30.01.2018 година во село Загоричани полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот. При претресот биле пронајдени и одземени пушка, 20 куршуми со калибар 9 мм и четири парчиња ловечка муниција со ознака “CHEDDITE 12”.

Коментари

Коментари

Реклама