Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

20°

Временска прогноза

20° 20°19.08 / Нед
28° 19°20.08 / Пон
25° 18°21.08 / Вто
26° 20°22.08 / Сре
27° 16°23.08 / Чет
28° 16°24.08 / Пет
26° 16°25.08 / Саб

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Дваесет и осумгодишна жена од Прилеп вчера во полиција пријавила дека е исчезната нејзината сестра.

Исчезна девојка од Прилеп - policija hauba

Според пријавата, се работи за дваесет и двегодишната Џ.С. која во средата во претпладневните часови излегла од дома, оддалечувајќи се во непознат правец.

МВР информира дека презема мерки за нејзино пронаоѓање.

Коментари

Коментари

Реклама