Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

12°26.09 / Сре
12° 27.09 / Чет
14° 28.09 / Пет
23° 10°29.09 / Саб
30.09 / Нед
-1°01.10 / Пон
13° 02.10 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Вчера било пријавено дека на патот во изградба Дреново-Прилеп, поточно кај местото викано Рамниште бил пронајден починат чуварот Р.Т. (68) од село Возарци.

 policiska lenta1 1

Од страна на Итна медицинска помош е констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција. Извршен е увид на местото на настанот.

Коментари

Коментари

Реклама