Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

19°

Временска прогноза

19° 19.03 / Вто
14° 10°20.03 / Сре
12° 21.03 / Чет
13° 22.03 / Пет
13° 23.03 / Саб
15° 24.03 / Нед
12° -2°25.03 / Пон

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Во Полициската станица - Прилеп, Б.М.(36) пријавил дека на 08.04.2018 година околу 19,00 часот додека се движел пеш по улицата “Лазо Филипоски“ го пресретнало патничко возило „Југо“, во кое бил И.Р. (37) заедно со уште едно лице.

Поради статус на Фејсбук: прилепчанец претепан и ограбен - policija hauba

Тие излегле од возилото и почнале да му се закануваат на Б.М. во врска со статус на „Фејсбук“ кој тој го напишал за И.Р., по што физички го нападнале.

Б.М. успеал да избега и влегол во една од куќите во близина. По него во куќата влегле и двете лица и продолжиле да го удираат, а И.Р. му побарал пари, му го одзел пасошот и му рекол да извади се од џебовите.

Сопственичката на куќата рекла дека ќе повика полиција и во тој момент напаѓачите си заминале.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментари

Коментари

Реклама