Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

12°26.09 / Сре
12° 27.09 / Чет
14° 28.09 / Пет
23° 10°29.09 / Саб
30.09 / Нед
-1°01.10 / Пон
13° 02.10 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Непознати машки лица ноќеска околу 01:20 часот во Градскиот парк во Скопје ги нападнале А.Н.(23) од Прилеп и С.Б.(23) од Скопје.

 policija hauba

Како што е наведено во полицискиот билтен двете лица додека се шетале биле пресретнати од неколку непознати машки лица, кои им побарале пари.

Во тој момент С.Б. успеал да избега и да го пријави настанот во полициска станица, а А.Н. бил физички нападнат. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Коментари

Коментари

Реклама