Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

21°

Временска прогноза

21° 10°20.05 / Пон
17° 21.05 / Вто
18° 13°22.05 / Сре
19° 12°23.05 / Чет
16° 10°24.05 / Пет
18° 11°25.05 / Саб
18° 12°26.05 / Нед

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Надворешната канцеларија за криминалитички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 32-годишниот Г.С. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотична дрога, психотропни супстанции, и прекурсори“.

Прилепчанец фрлал дрога од автомобилот - полицијата го фати - policija 696x365

На 13. месецов во Прилеп, од страна на полициски службеници бил забележан пријавениот како од возило „БМВ“ исфрла кеса со марихуана, по што се обидел да побегне, но бил приведен во Полициската станица Прилеп.

Од извршеното вештачење било утврдено дека станува збор за 448 грама наркотична дрога марихуана. Од судија на претходна постапка од Основен суд Прилеп на пријавениот му била одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Коментари

Коментари

Реклама