Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

17°

Временска прогноза

17° 17°22.06 / Пет
11° 23.06 / Саб
12° 10°24.06 / Нед
14° 12°25.06 / Пон
19° 13°26.06 / Вто
20° 14°27.06 / Сре
22° 15°28.06 / Чет

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Полициски службеник бил физички нападнат вчера попладне од О.С.А. (54) од САД во холот на Основното јавно обвинителство – Скопје.

Американски државјанин нападна полицаец во холот на Јавно обвинителство - javno obvinitelstvo

Министерството за внатрешни работи информира дека американскиот државјанин го нападнал полицаецот по кратка вербална раправија.

Напаѓачот е приведен од полицијата и задржан во Полициската станица Центар за понатамошна постапка.

Коментари

Коментари

Реклама