Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

-7°16.12 / Нед
-3° -3°17.12 / Пон
-3° -5°18.12 / Вто
-3° -11°19.12 / Сре
-1° -9°20.12 / Чет
-2°21.12 / Пет
-11°22.12 / Саб

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Крушевчанец  бил уценуван од Белгијка, која барала пари за да не објави фотографии на Фејсбук, со кои би му го нарушила угледот.

 Крушевчанец ученуван од  Белгијка за 200 евра - policija 1

Како што информираат од МВР, на 5-ти овој месец во 10:00 часот во Полициската станица Крушево, триесет и четиригодишен жител на Крушево пријавил дека на 3-ти март годинава, од страна на женско лице од Брисел, Белгија, добил неколку пораки со уценувачка содржина, кои му биле испратени од нејзиниот фејсбук профил.

Белгијката го уценила крушевчанецот дека доколку не уплати 200 евра до 10 часот преку Western union, во Брегот на Слоновата коска, на социјалната мрежа фејсбук и Скајп ќе објави слики и видео матријал со кои ќе му наштети на неговата чест и углед.

Коментари

Коментари

Реклама