Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

-7°16.12 / Нед
-3° -3°17.12 / Пон
-3° -5°18.12 / Вто
-3° -11°19.12 / Сре
-1° -9°20.12 / Чет
-2°21.12 / Пет
-11°22.12 / Саб

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот Битола-Прилеп-Скопје на влезот на Прилеп кај Паркот на Револуцијата.

Во тешка сообраќајка загина 38-годишен прилепчанец - petla prilep zagina prilepchanec

Според првичните информации од СВР Битола, до несреќата дошло околу 16 часот кога автомобил марка „Опел вектра“ со прилепски регистерски таблички, од засега непознати причини, автомобилот кој се движел од Битола кон Прилеп, преку банкината, слетал од надвозникот долу. На местото на несреќата загинал 38 годишниот прилепчанец со иницијали З.Р. Во возилото немало други сопатници.

Увид на местото на несреќата во моментов се уште прават полицијата и основен јавен обвинител, а неофицијално, загинатиот истиот ден наполнил 38 години.

Коментари

Коментари

Реклама