Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

23°

Временска прогноза

23° 13°27.04 / Пет
22° 13°28.04 / Саб
19° 11°29.04 / Нед
20° 13°30.04 / Пон
23° 11°01.05 / Вто
22° 11°02.05 / Сре
21° 12°03.05 / Чет

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Во притворското одделение на затворот во Прилеп утрово се обесил притвореник. Според првичните информации на Досие, се работи за момче на 28-годишна возраст. Бил во притвор оти е осомничен за извршено разбојништво.

 zatvor prilep 678x3811 670x377

Според извори на Досие, никој не забележал дека момчето може да посегне по животот. Бил со неколкумина цимери во собата. Изутринава кога биле пуштени притворениците на прошетка во дворот, само момчето не излегло. Кога се вратиле цимерите го нашле обесен. Се обиделе да помогнат, но веќе било доцна.

За настанот се известени сите надлежни институции и ќе се истажува како притвореникот останал сам без надзор и успеал да се обеси без да биде забележан од ниту една служба и другите притвореници во затворот.

Ке се истражуваат и причините зошто притвореникот решил вака да си го одземе животот.

Коментари

Коментари

Реклама