Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

-1°

Временска прогноза

-1° -1°19.01 / Пет
20.01 / Саб
-0° 21.01 / Нед
-1° -8°22.01 / Пон
11° -2°23.01 / Вто
11° -1°24.01 / Сре
-2°25.01 / Чет

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Две непознати лица вчера со измама му одзеле 17.000 евра на Ѓ.А. (92) од Прилеп на градскиот плоштад „Александар Македонски“. Откако сфатил дека е измамен околу 13 часот настанот го  пријавил во полициската станица Прилеп.

На прилепчанец со измама му одзеле 17.000 евра - policija 1

Како што информира МВР, лицата го пресретнале и почнале раговор со него, по што му дале еден машки часовник, за кој му рекле дека вреди многу пари и дека некој им го продава. Ѓ.А. им рекол дека тој има евра и отишол во банка и подигнал 17.000 евра, кои им ги дал на двете лица. Тие му кажале да ги почека за да и ги покажат парите на некоја жена, која ги чека во возило и дека ќе се вратат за пет минути, по што заминале во непознат правец.

По извесно време, откако лицата не се вратиле, Ѓ.А. сфатил дека е измамен, по што го пријавил настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и за целосно расчистување на случајот.

Коментари

Коментари

Реклама