Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

22°

Временска прогноза

22° 17°17.07 / Вто
21° 16°18.07 / Сре
23° 16°19.07 / Чет
23° 15°20.07 / Пет
27° 13°21.07 / Саб
31° 17°22.07 / Нед
28° 17°23.07 / Пон

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Повеќе непознати лица утрово околу 6 часот го каменувале патничкиот воз кој сообраќа на линијата Велес-Скопје, кај скопската населба 11 Октомври. 

Каменуван возот Велес-Скопје - voz kamenuvan

Повредени патници нема, а била предизвикана  незначителна материјална штета.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот. 

Коментари

Коментари

Реклама