Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

11°23.10 / Вто
11° 24.10 / Сре
25.10 / Чет
18° 26.10 / Пет
19° 27.10 / Саб
18° 10°28.10 / Нед
17° 12°29.10 / Пон

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Шеесет и петгодишен маж од Прилеп, вработен во механичарска работилница починал додека вршел поправка на патничко моторно возило.

Прилепчанец загинал во пожар додека го поправал автомобилот - police line

Ѓ.А.(65) од Прилеп, додека вршел поправка на патничко моторно возило „Сеат Толедо“ со прилепски регистарски ознаки сопственост на С. Д., од непознати причини избувнал пожар во возилото, при што Ѓ.А. со црево се обидел да го изгаси пожарот, но во еден момент паднал во безсознание. Од екипа на Итна медицинска помош Ѓ.А. е пренесен во Медицински центар Прилеп каде е констатирана смрт. Од обавен разговор дознаено е дека починатиот боледувал од срце. Од страна на Противпожарна екипа Прилеп пожарот е изгаснат - стои во соопштението на МВР.

Увид ќе се врши во текот на денов.

Коментари

Коментари

Реклама