Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

11°23.10 / Вто
11° 24.10 / Сре
25.10 / Чет
18° 26.10 / Пет
19° 27.10 / Саб
18° 10°28.10 / Нед
17° 12°29.10 / Пон

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

На 17.11.2017 година во 13,00 часот Н.А.(27) пријавила дека во Прилеп на ул.“Благоја Николовски“ во куќа го пронашла починат Р.Ѓ.(30). Имено, починатиот претходниот ден околу 18,00 часот дошол во домот кај неа и нејзиниот сопруг со изговор дека се скарал со неговите родители и побарал да остане, по што се качил на катот од куќата.

Прилепчанец се скарал со родителите, отишол кај пријатели и починал - police lights

Откако истиот бил пронајден без знаци на живот, била повикана Итна медицинска помош и од страна на лекар била констатирана смрт.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од ПС-Прилеп. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Коментари

Коментари

Реклама