Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

11°23.10 / Вто
11° 24.10 / Сре
25.10 / Чет
18° 26.10 / Пет
19° 27.10 / Саб
18° 10°28.10 / Нед
17° 12°29.10 / Пон

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против А.Ф. (34) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Кривична за 34 годишен прилепчанец кој во домот чувал дрога - Medicinal Marijuana

На 13.11.2017 година на ул. „Дебарца“ во Прилеп, при претрес во домот на пријавениот, биле пронајдени 53,07 грама марихуана.

Коментари

Коментари

Реклама