Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

19°

Временска прогноза

19° 21°19.08 / Пон
28° 20°20.08 / Вто
28° 20°21.08 / Сре
29° 21°22.08 / Чет
30° 23°23.08 / Пет
30° 20°24.08 / Саб
29° 19°25.08 / Нед

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Х.Р. (39) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Разбојник извршил кражба во канцеларии на Тутунски Комбинат - Прилеп - burglar picking lock

Пријавениот влегол во зградата и од канцеларите на „Тутунски комбинат“ АД Прилеп и од три адвокатски канцеларии, одзел 100 кутии цигари, лаптоп-компјутер, четири електрични тротинети, фотоапарат и други предмети, со што се стекнал со противправна имотна корист во износ од 387.700 денари.

Притоа предизвикал и материјална штета од 12.000 денари.

Коментари

Коментари

Реклама