Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

12.12 / Чет
13.12 / Пет
14.12 / Саб
15.12 / Нед
16.12 / Пон
17.12 / Вто
18.12 / Сре

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Како што информираа од полицијата вчера околу 13.45 часот во Прилеп, на шумски пат на местото викано „Присој", Е.Б. од Прилеп, управувајќи теренско возило „ФАП" со прилепски регистарски ознаки, сопственост на ШП „Маркови кули", се превртел.

Се преврте теренско возило на ШП „Маркови кули“, загина едно лице - police lights

Во незгодата починал сопатникот Д.М. (23) од Битола.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Битола.

Коментари

Коментари

Реклама