Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

19°

Временска прогноза

19° 21°19.08 / Пон
28° 20°20.08 / Вто
28° 20°21.08 / Сре
29° 21°22.08 / Чет
30° 23°23.08 / Пет
30° 20°24.08 / Саб
29° 19°25.08 / Нед

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Пожар го зафати горниот дел на хотелот Липа во центарот на Прилеп. Неофицијално, причината за избувнатиот пожар е стара инсталација.

Пожар избувна во хотелот Липа во Прилеп - lipa pozhar markukule
Фото: Маркукуле.мк

Противпожарната станица Прилеп со навремената реакција го спречи проширувањето на пожарот кон на останатите простории.

Коментари

Коментари

Реклама