Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

23°

Временска прогноза

23° 15°26.05 / Саб
21° 15°27.05 / Нед
22° 15°28.05 / Пон
21° 15°29.05 / Вто
25° 15°30.05 / Сре
26° 16°31.05 / Чет
26° 14°01.06 / Пет

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Четириесет и петгодишна затвореничка од Струмица синоќа пред полноќ починала во затворот „Идризово“.

Почина 45-годишна затвореничка во „Идризово“ - idrizovo strazhara

Откако ѝ се слошило, била повикана брза помош, затоа што и попладне и ноќе, во затворот нема дежурен лекар. Лекарите од итната помош констатирале смрт.

Директорот на затворот „Идризово“ Живко Пејковски потврди дека синоќа затвореничката починала. Причината за смртта ќе се знае по завршувањето на обдукцијата.

Та во последно време неколку пати била носена на клиника, а интервенирала и Брза помош. Таа имала напади на жолчката, болки во хранопроводникот, гастритис и респираторни проблеми“

Од јануари до сега, ова е шестото осудено лице кое починало во најголемиот затвор во Македонија.

+Инфо

Коментари

Коментари

Реклама