Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

18.01 / Саб
-0°19.01 / Нед
-2°20.01 / Пон
-1°21.01 / Вто
22.01 / Сре
23.01 / Чет
24.01 / Пет

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Денеска околу 12 часот се случи сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Битола каде што автомобил со скопски регистарски таблички од засега непознати причини излетал од автопатот и се превртил во еден од доловите.

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Битола - police-line-do-not-cross

Во несреќата загина 75 – годишна жена, а има и повредени лица кои моментално сите се наоѓаат во Клиничката болница во Битола. Полиција изврши увид на местото на несреќата.

Шеталиште / Н.П

Коментари

Коментари

Реклама