Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

18.01 / Саб
-0°19.01 / Нед
-2°20.01 / Пон
-1°21.01 / Вто
22.01 / Сре
23.01 / Чет
24.01 / Пет

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Несреќата се случила денеска изутрина околу 7.50 часот, кога „БМВ“ со битолски регистарски таблички изгубило контрола и излетало надвор од коловозот и се превртило.

Тешка сообраќајка на патот Прилеп-Битола - soobrakajka  vo magla

По несреќата, сите повредени се префрлени во Клиничката болница во Битола, каде што им е укажана лекарска помош.

Повредените се наоѓаат надвор од животна опасност. Пелагонија денеска беше под густа магла, со замрзнати и лизгави коловози, а сообраќајот се одвиваше отежнато.

Коментари

Коментари

Реклама