Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

19.02 / Сре
20.02 / Чет
21.02 / Пет
-0°22.02 / Саб
23.02 / Нед
10° 24.02 / Пон
25.02 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

На патниот правец Битола – Прилеп, пред клучка „Могила“ М.Н.(21) од Прилеп управувајќи патничко моторно возило „тико“ со прилепски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и тоа се превртело.

Се преврте „тико“, 21-годишен прилепчанец со тешки повреди во болница - policija 1

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коментари

Коментари

Реклама