Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

19°

Временска прогноза

19° 10°20.05 / Пон
17° 21.05 / Вто
18° 13°22.05 / Сре
19° 12°23.05 / Чет
16° 10°24.05 / Пет
18° 11°25.05 / Саб
18° 12°26.05 / Нед

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

На 29.10.2018 година на крстосница од улиците „Ваљеска“ и „Копаоник“ во Прилеп, патничко возило „Лада“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.М (61) од Прилеп удрило во пешак М.А.(86) од Прилеп.

Изгазен пешак на улица “Ваљевска” во Прилеп - policiska lenta stop

Од ударот М.А. се здобила со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош била префрлена во Медицински центар Прилеп, каде и била укажана лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Коментари

Коментари

Реклама