Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

19°

Временска прогноза

19° 10°20.05 / Пон
17° 21.05 / Вто
18° 13°22.05 / Сре
19° 12°23.05 / Чет
16° 10°24.05 / Пет
18° 11°25.05 / Саб
18° 12°26.05 / Нед

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против К.А.(57), А.А.(50) и О.А. (26), сите од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело,“насилство“.

Кривични пријави за тројца прилепчани кои извршиле насилство - policija kombe

На 24.09.2018 година во Прилеп, во градскиот пазар, во угостителски објект првопријавениот физички го нападнал Г.С. при што со шише му нанел телесна повреда во пределот на главата, а потоа заедно со второ и третопријавениот, продолжиле да фрлаат со разни предмети од инвентарот кон Г.С.

Коментари

Коментари

Реклама