Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

22°

Временска прогноза

22° 17°17.06 / Пон
23° 17°18.06 / Вто
23° 17°19.06 / Сре
22° 17°20.06 / Чет
24° 18°21.06 / Пет
26° 20°22.06 / Саб
27° 20°23.06 / Нед

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Едно лице се здобило со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 10.55 часот на крстосницата од улиците „21-ва“ и „Васко Карангелески“ во Битола.

Сообраќајка меѓу полициско возило и мотор во Битола, едно лице тешко повредено - policija bitola

Како што информираат од МВР, несреќата се случила меѓу автомобил „Опел Астра“ со битолски регистaрски ознаки, сопственост на МВР на РМ, управувано од С.М.(47) и мотоцикл „Трува“ со битолски регистарски ознаки, управуван од П.Т.(57) од Битола.

-Во незгодата П.Т. се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Клиничката болница во Битола, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Битола и се работи на целосно расчистување на случајот.

Коментари

Коментари

Реклама