Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

23°

Временска прогноза

23° 16°17.06 / Пон
23° 17°18.06 / Вто
23° 17°19.06 / Сре
22° 17°20.06 / Чет
24° 18°21.06 / Пет
26° 20°22.06 / Саб
27° 20°23.06 / Нед

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава против Д.Д.(27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“. 

Скопјанец со ауди им бегал на полицајците, имал 10 Пакистанци во него - migranti

Вчера во 05.00 часот во близина на болница „Негорци“ полициски службеници дале знак за запирање на патничко возило „Ауди А8”, но возилото не застанало. Набргу потоа возилото било сопрено, а возачот бил приведен.

При преглед, во возилото биле пронајдени 10 лица-мигранти, државјани на Пакистан.

Коментари

Коментари

Реклама