Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

22°

Временска прогноза

22° 17°17.06 / Пон
23° 17°18.06 / Вто
23° 17°19.06 / Сре
22° 17°20.06 / Чет
24° 18°21.06 / Пет
26° 20°22.06 / Саб
27° 20°23.06 / Нед

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Куќен притвор за поранешен финансиски директор на МЕПСО.

Судски вештак барал мито – поранешен финансов директор на МЕПСО заработи кривична пријава  - cuffs

Тој во улога на судски вештак уценувал сопственик на винарска визба од Штип. Му барал 2000 евра за да стави потпис на економско-финансиско вештачење.

Според полицијата тој бил обврзан да го потпише вештачењто што на винарската визба и било потребно за судска постапка во Основниот суд во Штип. Сопственикот на винаријата го пријавил  и вештакот викендов е фатен со обележани банкноти. По што и заработи пријава за примање поткуп.

Според наши информации, 56 годишниот поранешен финансиски директор и судски вештак од Скопје сеуште работи во финансискиот сектор во МЕПСО. Ова е втор притвор викендов изречен во Основниот суд во Штип. Претходно 30 днена заработи затворски надзорник бидејќи од осуденик барал 150 евра за да му внесе мобилен телефон во затворот во Штип.

Коментари

Коментари

Реклама